רצפות מסוג שיש, הינן נפוצות בקרב רבים מהישראלים. בעבר, ייבוא השיש היה יקר, עקב כך שהיו מביאים אותו בהזמנה אישית מאירופה, אך כיום בזכות התחרות, מחירי השיש ירדו פלאות, וכיום רבים מהישראלים מרשים לעצמם לצפות את הרצפה במרצפות שיש. כמו כל חפץ שהכרתם אי הפעם, גם שיש מטבעו נשחק, מתקלף, דוהה ולא תמיד נראה מזהיר אחרי שימוש של כמה שנים. מה עושים במצב כזה? לפניכם הסברים בנושא חידוש שיש ומידע מעניין שכדאי לכל בעל מרצפות שיש לדעת.

מהו חידוש שיש? ומתי צריך לעשות?

חידוש שיש למעשה, הוא תהליך אשר כל מטרתו הוא לגרום לרצפות או משטחי השיש להיראות כאילו זה עתה יצאו “מהתנור”. איך זה קורה? בזכות טכנולוגיה חדשנית, ניתן לחדש את מרצפות השיש בעזרת ליטוש, קרצוף או הברקה. למעשה, ניתן אף לשלב חלק מהדברים הנ”ל ביחד. לדוגמא: מיד עם סיום ליטוש שיש, ניתן גם לבצע הברקה מקצועית ע”מ שהבית יראה כמקום יוקרתי ומושקע. בניגוד לפוליש קרמיקה ודומיהם, פוליש לשיש אינו תהליך זול, ולכן כדאי כי תתכוננו לכך בהתאם. אם קיבלתם הצעה זולה מידי, חשבו פעמים והתרחקו מהם. הסיבה העיקרית שבגללה חידוש שיש אינו זול, הוא בגלל שהוא דורש זמן רב לעיתים כמה ימים, חומרי ניקוי יקרים, עבודה פיזית וקשה (בעיקר כאשר מדובר בחידוש שיש באמצעות ליטוש). לכן קחו בחשבון כי אדם או חברה שיודע את העבודה, לעולם לא יזרוק הצעה נמוכה כי אינה משתלמת באמת (אנו לא מדברים על נוכלים שעובדים בשיטת הוסף מחיר בסוף העבודה). אגב, כדי להימנע כמה שיותר מנוכלים, דרשו ואף תתעקשו על הצעת מחיר מפורטת בכתב וחתומה. ולא, זה כלל לא מוזר, אם יגידו לכם שכן, כנראה הבעיה אצל האומר..

השיש כפי שמעולם לא חלמתם

באמצעות חידוש שיש מקצועי, ניתן להגיע לתוצאות מרהיבות לעין, שיגרמו לכם להתאהב מחדש ברצפות שלכם. לאחר סיום התהליך במידה ועשיתם גם הברקה, ניתן למרוח סילר, ע”מ להחזיק את ההברקה למשך שנים ארוכות. לסיכום: חידוש שיש במקרים מסוימים הינו חובה, ולכן כדאי ורצוי לעשותו עם חברה מומחית ומקצועית המתחייבת להצעת מחיר בכתב ואחריות. חברתנו פוליש הטובים תוכל לשרת אתכם נאמנה ולהסביר לכם היטב על העבודה וכמובן תקבלו הצעת מחיר מסודרת ומפורטת בכתב בהתאם לגודל וסוג העבודה.